Mobilny, radiowy, satelitarny – to najpopularniejsze alternatywy dla Internetu stacjonarnego, czyli dla światłowodu. Niezaprzeczalnym faktem jest natomiast to, że żadna z tych technologii nie może się równać z tzw. „światłem” pod względem czy to niezawodności, czy uzyskiwanych prędkości – i to się jeszcze długo nie zmieni. Na szczęście światłowód w Wawrze to już standard, z którego może korzystać większość mieszkańców i firm mających swoje biura w tej dzielnicy Warszawy.

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy warto przejść na światłowód, to rozwieje je nasz artykuł. Poznaj 5 zasadniczych powodów, dla których mając taką możliwość, wręcz należy podłączyć się do światłowodu.  

Szybkość

Światłowód to zarówno najlepszy Internet domowy, jak i firmowy. Decyduje o tym przede wszystkim szybkość przesyłania danych, która w przypadku tej technologii może osiągać prędkość nawet kilku terabajtów na sekundę.

Jeśli więc zależy Ci na błyskawicznym ładowaniu się stron internetowych, korzystaniu z platform streamingu wideo bez ryzyka buforowania, a także na szybkim przesyłaniu dużych plików, to Internet światłowodowy jest bezwzględnie najlepszym wyborem.

Przy okazji zajrzyj do innego artykułu, w którym podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze Internetu domowego bez limitu.

Stabilność działania

Technologia światłowodowa jest mniej podatna na zakłócenia zewnętrzne, co ma bezpośrednie przedłożenie na stabilność połączenia. Podczas gdy np. Internet mobilny czy radiowy może być niedostępny w czasie gwałtownych zjawisk pogodowych (burza, porywisty wiatr, śnieżyca etc.), użytkownicy światłowodu z pewnością nie zauważą takich problemów.

Jeśli szukasz szybkiego, stabilnego Internetu do domu lub firmy w Wawrze, to światłowód jest rozwiązaniem, które możemy Ci w ciemno polecić.

Przepustowość

Światłowód oferuje znacznie większą przepustowość w porównaniu z innymi technologiami przesyłania danych. Pozwala to na jednoczesne korzystanie z sieci na wielu urządzeniach, bez odczuwalnych strat w prędkości działania Internetu.

Na ten argument szczególną uwagę mogą zwrócić przedsiębiorcy, którzy potrzebują Internetu na wielu stanowiskach biurowych, do obsługi serwerów i realizowanych jednocześnie procesów biznesowych.

Przepustowość Internetu światłowodowego jest również zaletą z punktu widzenia użytkowników domowych. Kupujemy coraz więcej urządzeń na stałe podłączonych do sieci, co wymusza poszukanie technologii gwarantującej stabilne, szybkie połączenie z Internetem. Światłowód w 100% spełnia ten postulat.

Niska awaryjność

Awarie, które uniemożliwiają korzystanie z Internetu światłowodowego, są sporadyczne i niemal zawsze powodowane fizycznym uszkodzeniem sieci, na przykład przy okazji prowadzenia robót budowlanych, drogowych, przyłączeniowych etc.

Użytkownicy Internetu mobilnego czy radiowego mogą tylko pomarzyć o takim poziomie niezawodności, niestety regularnie doświadczając przerw czy znacząco spowolnionego działania sieci.

Brak limitów

Można bez najmniejszej przesady napisać, że światłowód to najtańszy Internet w Mińsku Mazowieckim, Wesołej, Sulejówku i Wawrze. Decyduje o tym nie tylko sama cena usługi, ale też brak zaskakujących kosztów po stronie użytkownika.

Wybierając światłowód z góry wiesz, ile będziesz płacić za tę usługę w całym okresie obowiązywania umowy z dostawcą. Nie musisz się obawiać, że zostaniesz obciążony dodatkowymi opłatami z tytułu przekroczenia przyznanego limitu danych, ponieważ takiego nie ma.

Z Internetu światłowodowego można korzystać do woli, bez żadnych ograniczeń, dlatego jest to najlepszy wybór dla osób np. potrzebujących Internetu do celów zawodowych, pracy i nauki zdalnej czy oglądania filmów i seriali online.

Zajrzyj też do innych artykułów opracowanych przez specjalistów KaspolNet, w których m.in. szerzej omawiamy najważniejsze zalety Internetu światłowodowego, a także podpowiadamy, dlaczego szukając dostawcy Internetu w Mińsku Mazowieckim, Wesołej, Sulejówku i Wawrze warto postawić właśnie na naszą ofertę.