Internet stacjonarny, nazywany również Internetem światłowodowym, to najbardziej pożądana technologia dostępu do sieci. Choć mamy dziś do dyspozycji znacznie więcej opcji, w tym mobilnych, radiowych czy satelitarnych, to światłowód jest i jeszcze długo pozostanie bezkonkurencyjny w relacji ceny do jakości i parametrów. Rozważasz wybór Internetu stacjonarnego w Mińsku Mazowieckim, Wesołe, Sulejówku czy Wawrze, ale nadal masz wątpliwości, czy to rzeczywiście dobry wybór dla Ciebie? W ich rozwianiu pomoże Ci nasz artykuł. Oto najważniejsze zalety Internetu światłowodowego.

Szybkość działania? Bez zastrzeżeń

Jeśli przy wyborze usługi dostępu do Internetu priorytetowo traktujesz uzyskiwane prędkości pobierania i wysyłania danych, to wybór jest bardzo prosty: postaw na Internet stacjonarny. Ten pozostaje zdecydowanym liderem w zestawieniach wszelkich aplikacji typu speedtest.

Choć od kilku lat głośno mówi się o tym, że alternatywą dla światłowodu może być Internet satelitarny, to na razie nie potwierdzają tego ani niezależne badania, ani doświadczenia samych użytkowników. Internet satelitarny zdecydowanie przegrywa ze światłowodowym pod względem prędkości działania i przepustowości, co z pewnością szybko nie ulegnie zmianie.

Brak limitów

Internet stacjonarny jest jedyną prawdziwie nielimitowaną usługą dostępu do sieci, zarówno jeśli chodzi o pobieranie danych, jak i uzyskiwane prędkości.

Tutaj można się odnieść do popularnego w naszym kraju Internetu mobilnego, który – co trzeba uczciwie przyznać – mocno się rozwinął i coraz rzadziej irytuje wolnym działaniem oraz wysoką awaryjnością. Wciąż natomiast poważnym problemem pozostają limity danych narzucane przez operatorów.

Decydując się na Internet mobilny musimy godzić się na to, że w danym okresie rozliczeniowym przysługuje nam tylko określony z góry pakiet danych komórkowych, po którego przekroczeniu albo dokupujemy dodatkową „paczkę”, ale denerwujemy się bardzo wolnym działaniem sieci.

Ten problem jest całkowicie obcy użytkownikom Internetu stacjonarnego, gdzie nie tylko nie ma żadnych limitów danych, ale też parametry samej usługi w praktyce są bez limitu – mamy na myśli to, że decydując się na ofertę z prędkością pobierania np. 1 Gb/s, możemy korzystać z Internetu w dowolny sposób, ani przez moment nie odczuwając spadku komfortu i jakości połączenia internetowego.

Niezawodność

Parametry parametrami, limity limitami, natomiast najważniejszym kryterium wyboru technologii dostępu do Internetu pozostaje jej niska awaryjność. Pod tym względem ponownie dużą przewagę pokazuje Internet stacjonarny, który z uwagi na swoją specyfikę – przewodowe doprowadzenie do budynku – jest niewrażliwy czy to na skrajne warunki pogodowe, zakłócenia sieci komórkowej, różnego rodzaju anomalie czy nawet duże obciążenie w danej chwili.

Internet światłowodowy daje największą szansę na to, że skorzystamy z niego zawsze wtedy, gdy musimy czy chcemy. Alternatywne technologie, szczególnie mobilna, wypadają pod tym względem o wiele gorzej.

Jest to również jeden z powodów, dla których przedsiębiorcy szukający Internetu dla biznesu, ostatecznie zawsze jako pierwszy wybór traktują światłowód.

Niski, przewidywalny koszt

Tutaj sprawa jest prosta: jeśli szukasz taniego Internetu do domu czy firmy, to postaw właśnie na światłowód. Choć w pierwszej chwili może się wydawać, że tańszą opcją jest np. Internet mobilny, to – jak zawsze – diabeł tkwi w szczegółach, a dokładnie w parametrach usługi. W relacji ceny do jakości Internet światłowodowy nie ma konkurencji.  

Weź również pod uwagę fakt, iż w przypadku Internetu stacjonarnego nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów np. z tytułu przekroczenia limitu danych. Cena zaproponowana przez dostawcę będzie niezmienna w całym okresie obowiązywania umowy.

Już teraz sprawdź nasz cennik Internetu, a następnie skontaktuj się z nami w wygodnej dla siebie formie. Doradca techniczny KaspolNet bezpłatnie i niezobowiązująco sprawdzi, czy dostarczamy nasze usługi pod Twoim adresem. Następnie otrzymasz konkretną ofertę wraz z proponowanym terminem uruchomienia usługi.