W ostatnich latach wyraźnie przyspieszyły inwestycje związane z rozbudową sieci szybkiego Internetu. Duży wpływ mają na to środki w programie „Polska Cyfrowa”, który umożliwił doprowadzenie światłowodu również do mniejszych miejscowości. Tym samym z mapy naszego kraju sukcesywnie znikają tzw. „białe plamy”. Dobrym przykładem będzie tutaj światłowód w Sulejówku, z którego już dziś może korzystać wielu mieszkańców. Wciąż jednak nie wszyscy o tym wiedzą lub nie dostrzegają potrzeby przejścia na światłowód.

W kolejnym artykule poradnikowym przygotowanym przez specjalistów KaspolNet podpowiadamy, jak podłączyć swój adres domowy lub firmowy do światłowodu i dlaczego właściwie warto się na to zdecydować.

To nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać

Nie jest tajemnicą, że wiele osób mających możliwość przyłączenia swojego domu, mieszkania czy firmy do światłowodu, pozostaje przy obecnym rozwiązaniu (Internet mobilny, radiowy lub satelitarny) w obawie przed skomplikowanym, męczącym, czasochłonnym i kosztownym procesem przejścia na „światło”.

Wyjaśnijmy zatem, że te obawy są grubo przesadzone. W praktyce przyłączenie adresu do istniejącej sieci światłowodowej jest naprawdę proste, nie wymaga żadnych prac remontowych w budynku, a większość związanych z tym obowiązków bierze na siebie dostawca usługi.

Tak w dużym skrócie przebiega cały proces:

Krok 1: Wybór dostawcy usług

Sprawdź, którzy dostawcy Internetu stacjonarnego świadczą swoje usługi w Twojej okolicy, porównaj ich oferty i wybierz tę najkorzystniejszą. Prawdopodobnie będzie to ta od KaspolNet, świetnie ocenianego dostawcy Internetu światłowodowego w takich miejscach jak Mińsk Mazowiecki, Wesoła, Sulejówek czy w warszawskim Wawrze.

Krok 2: Podpisanie umowy i umówienie instalacji

Po wyborze KaspolNet jako Twojego dostawcy, kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy na okres od 12 do 24 miesięcy lub na czas nieokreślony.

Następnie ustalisz termin instalacji, podczas której nasi technicy zajmą się przeprowadzeniem potrzebnych prac, w tym montażem gniazda optycznego i wprowadzeniem kabla światłowodowego do Twojego domu.

Krok 3: Konfiguracja i testowanie sieci

Gdy kabel światłowodowy zostanie poprowadzony do Twojego domu, technicy zainstalują i skonfigurują router, podłączając go do gniazda optycznego. Przeprowadzą testy, aby upewnić się, że wszystko funkcjonuje zgodnie z ustaloną specyfikacją usługi.

Nasi technicy mogą także pomóc w podłączeniu Twoich urządzeń mobilnych do nowo skonfigurowanej sieci Wi-Fi.

Więcej o tym, jak podłączyć światłowód do domu w Mińsku Mazowieckim, Wesołej, Sulejówku czy Wawrze przeczytasz w osobnym artykule poradnikowym na naszym blogu.

Dlaczego warto przejść na światłowód w Sulejówku?

Nawet doceniając zalety alternatywnych technologii, czyli Internetu mobilnego, radiowego czy satelitarnego, nie sposób nie przyznać prymatu światłowodowi. Pod kilkoma fundamentalnymi względami jest to zdecydowanie najlepsza opcja dostępu do Internetu, by wymienić tylko:

Wybierz światłowód od KaspolNet

Jeśli nie masz pewności, czy pod Twoim adresem jest dostępny światłowód, to po prostu skontaktuj się z nami – bezpłatnie i niezobowiązująco sprawdzimy, czy możemy być Twoim dostawcą Internetu w Sulejówku.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą, która obejmuje zarówno Internet domowy, jak i Internet dla firm.

KaspolNet to renomowany, doskonale oceniany dostawca Internetu m.in. w Sulejówku, Mińsku Mazowieckim, Wawrze czy Wesołej, gwarantujący wysoką niezawodność świadczonej usługi, niezmienność ceny w całym okresie obowiązywania umowy, a także zapewniający korzystne pakiety z telewizją. Jeśli zdecydujesz się na naszą ofertę, to zapewnimy Ci kompleksową realizację, wraz z przyłączeniem do światłowodu, uruchomieniem usługi oraz pomocą w skonfigurowaniu sieci domowej lub biurowej.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – doradcy KaspolNet udzielą Ci szczegółowych informacji na temat oferty i możliwości świadczenia usługi Internetu światłowodowego pod Twoim adresem.