Decyzja zapadła: chcesz mieć Internet światłowodowy w swoim domu czy w firmie, natomiast wciąż zastanawiasz się, jakie parametry wybrać. Każdy dostawca Internetu światłowodowego oferuje swoim klientom różne prędkości pobierania i wysyłania danych, które są gwarantowane w ramach wybranego pakietu. W KaspolNet proponujemy prędkości odpowiednio: 300 Mb/s, 600 Mb/s i aż 1 Gb/s. Którą z nich wybrać? W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz poradnik.

Internet światłowodowy 300 Mb/s

To jedna z najchętniej wybieranych opcji, na którą szczególnie często decydują się odbiorcy naszej usługi Internetu światłowodowego dla domu. Gwarantowana prędkość pobierania danych (download) na poziomie około 300 Mb/s jest w zupełności wystarczająca do większości zastosowań.

Czy wiesz, że…

aby móc komfortowo i bez buforowania obejrzeć film w 4K np. na Netflixie, potrzebujesz łącza internetowego o prędkości pobierania około 25 Mb/s?

Dla kogo jest Internet światłowodowy 300 Mb/s?

Internet światłowodowy 600 Mb/s

To wariant pośredni, który powinien być optymalny dla osób z jednej strony szukających bardzo szybkiego Internetu dla domu czy firmy, a z drugiej chcących zachować niskie koszty dostępu do sieci.

Internet światłowodowy o prędkości pobierania danych na poziomie około 600 Mb/s jest naprawdę bardzo szybki i przeciętny użytkownik i tak nie będzie w stanie maksymalnie wykorzystać jego potencjału.

Dla kogo jest Internet światłowodowy 600 Mb/s?

Internet światłowodowy 1 Gb/s

Nasza flagowa oferta gwarantuje dostęp do super szybkiego Internetu światłowodowego. Jest to propozycja dla osób, które nie idą na żadne kompromisy w zakresie komfortu korzystania z sieci. Wybierając Internet światłowodowy o prędkości pobierania 1 Gb/s możesz zupełnie zapomnieć o tym, czym jest buforowanie, długie wysyłanie dużych załączników czy pobieranie ogromnych ilości danych z zewnętrznych serwerów.

Internet 1 Gb/s jest szczególnie polecany do użytku profesjonalnego oraz do budowy sieci wewnętrznych, od których oczekujemy błyskawicznego przesyłania dużych ilości danych.

Dla kogo jest Internet światłowodowy 1 Gb/s?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wybierając optymalną prędkość Internetu światłowodowego należy się poważnie zastanowić nad swoimi realnymi potrzebami. Nie ma sensu płacić za droższą usługę, której i tak nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać.

Z drugiej strony weź pod uwagę swoje przyszłe potrzeby, zmieniające się w czasie, np. w związku z planowanym utworzeniem kolejnych stanowisk w firmie czy zakupem dodatkowych urządzeń wymagających podłączenia do Internetu.

Ten poradnik powinien rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc Ci w podjęciu decyzji o wyborze odpowiednich parametrów Internetu stacjonarnego dla domu czy firmy.

Już teraz zapoznaj się z aktualnym cennikiem Internetu KaspolNet i skontaktuj się z nami, aby sprawdzić, czy dostarczamy usługę pod Twoim adresem (zupełnie niezobowiązująco). Może zainteresuje Cię też nasza oferta telewizji światłowodowej?

Zachęcamy również do lektury innych artykułów poradnikowych na blogu KaspolNet, który piszemy dla Ciebie! Dowiesz się z nich m.in., jak wybrać najtańszy Internet stacjonarny w Twojej miejscowości, na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze Internetu oraz jakie są najważniejsze zalety Internetu światłowodowego.