Czy istnieje idealna usługa dostępu do Internetu? Prawdopodobnie nie, ponieważ trudno byłoby zaspokoić oczekiwania wszystkich użytkowników. Faktem jest natomiast, że najbliżej ideału jest Internet światłowodowy, o czym świadczy to, że zdecydowana większość osób traktuje tę technologię priorytetowo i decyduje się na inne rozwiązania tylko wtedy, gdy pod ich adresem nie ma sieci światłowodowej.

Niezależnie od tego, na jaką technologię ostatecznie się zdecydujesz, to pamiętaj o dokładnym przeanalizowaniu poszczególnych parametrów świadczonej usługi. W naszym artykule podpowiadamy, na jakie parametry należy zwracać uwagę przy wyborze Internetu.

Prędkość pobierania (download)

To kluczowy parametr, który powinien zostać określony przez dostawcę usługi. W przypadku Internetu światłowodowego istnieje możliwość zadeklarowania maksymalnej prędkości pobierania danych, co jest wyrazem jakości świadczonej usługi.

Pisząc w pewnym uproszczeniu: im wyższa prędkość pobierania, tym szybciej ściągniemy różne pliki z sieci, ale też będziemy mieć możliwość oglądania filmów i seriali online w wyższej rozdzielczości, bez irytującego buforowania.

Prędkość wysyłania (upload)

Wiele osób nie zwraca uwagi na ten parametr, tymczasem prędkość wysyłania także mówi sporo na temat jakości usługi. Upload informuje nas, jak szybko można wysyłać dane z urządzenia do Internetu, co jest szczególnie ważne dla osób, które często przesyłają duże pliki, grają w gry online, prowadzą transmisje na żywo lub korzystają z usług chmurowych.

Opóźnienia (ping)

Może nie jest to krytyczny parametr, natomiast zdecydowanie warto na niego zwrócić uwagę, jeśli jesteś zapalonym graczem. Ping informuje nas o czasie, w jakim następuje wymiana danych między urządzeniem a serwerem zewnętrznym. Z punktu widzenia graczy im niższy ping, tym lepiej.

Pod tym względem bezapelacyjnie wygrywa Internet stacjonarny (światłowodowy), gdzie standardem jest ping na poziomie 1-2 ms.

Limit danych

Ten parametr nie dotyczy usługi Internetu światłowodowego, natomiast jest istotnym kryterium wyboru oferty Internetu mobilnego. Każdy operator komórkowy narzuca ograniczenie ilości pobieranych danych w skali miesiąca.

Przekroczenie limitu może skutkować dodatkowymi opłatami lub znacznym spowolnieniem prędkości Internetu. Jeśli więc bardzo intensywnie korzystasz z sieci, na przykład do celów zawodowych, to poważnie się zastanów nad sensem wyboru Internetu mobilnego.

Cena

Analizując poszczególne oferty dokładnie porównaj je pod kątem opłacalności. Może się okazać, że teoretycznie najtańszy dostawca Internetu wcale nie zapewnia tak korzystnej oferty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale i jakość oferowanej usługi oraz uwzględnić dodatkowe opłaty, na przykład za instalację czy wypożyczenie sprzętu.

Zamów szybki i niezawodny Internet od KaspolNet

KaspolNet to czołowy dostawca Internetu w Mińsku Mazowieckim, Wesołej, Sulejówku czy Wawrze. Nasza oferta obejmuje nie tylko super szybki Internet światłowodowy, ale też bardzo korzystne pakiety z telewizją, które zapewniają maksimum jakościowej rozrywki dla całej rodziny.

Jeśli szukasz usługi dostępu do Internetu, która gwarantuje najlepsze parametry w zakresie i uzyskiwanych prędkości, i braku opóźnień, jak i niezawodności, to nasza oferta jest dla Ciebie. Już teraz zapoznaj się z cennikiem Internetu KaspolNet, a następnie skontaktuj się z nami – sprawdzimy, czy istnieją warunki techniczne do świadczenia usługi pod Twoim adresem.

Pamiętaj, że wybierając KaspolNet gwarantujesz sobie kompleksową realizację usługi, wraz z wprowadzeniem światłowodu do budynku lub lokalu, uruchomieniem oraz pomocą w skonfigurowaniu domowej/biurowej sieci Wi-Fi.

Zajrzyj też do innych artykułów na naszym blogu, z których dowiesz się m.in., jak przebiega podłączenie światłowodu do domu, na co zwrócić uwagę przy wyborze naprawdę dobrej oferty światłowodu, a także czym w praktyce jest Internet bez limitu.